אבטחת מידע והצפנת שיחות                                                               

בסוף מאי 2013 השקנו מערכת הצפנת שיחות טלפון במודל ענן, שמבוססת על מנגנוני אבטחה חדשים - לרבות הגנה מפני שיחות זדוניות ומנגנון אבטחת המידע העסקי במערכת הטלפוניה. המערכת שפותחה, ניתנת כשירות כחלק ממערך שירותי הצפנת שיחות המתבצעות בענן הטלפוניה, ללא צורך בציוד פיסי או בתוכנות ייעודיות. מערכות אבטחה אלו, שייחודיות לתחום הטלפוניה מבוססת ענן, מיועדות לכל סוגי העסקים.

 

הצפנה א-סימטרית בפרוטוקולים שונים

מנגנון אבטחת שיחות הטלפון פועל, בין היתר, באמצעות מנגנוני הצפנה של שיחות הטלפון. מנגנון ההצפנה של שיחות הטלפון מתבצע באמצעות שני פרוטוקולים: SIP ו- TLSהמאפשרים הצפנת האותות המועברים בשיחה, בתצורה המשלבת בין הצפנה סימטרית והצפנה א-סימטרית למפתחות ההצפנה. כך, שהאותות מועברים בצורה מוצפנת ומקודדת, ותוכן האותות מוסתר מגורמים חיצוניים. ניתן להשתמש בפרוטוקול SRTP, המאפשר הצפנה של קבצי השמע (Audio) של השיחה.

 

סיסמא מתחדשת בכל דקה

מנגנון ההגנה מפני שיחות זדוניות הוא השכבה השנייה של מערכות האבטחה והוא כולל מנגנונים, שנועדו למנוע ביצוע שיחות ע"י גורמים חיצוניים. כחלק מכך, מערכות הגנה אלו כוללות מספר מנגנונים בהם, מנגנון סיסמא דינאמי המתייחס לאבטחת סיסמת הרישום של כל שלוחה מול ענן הטלפוניה שלה, המתבצע מחדש ובאופן אוטומטי בכל 60 שניות וכן בכל שיחה חדשה. בנוסף, מערכת ניטור ובקרה לשימוש חריג, שלומדת את השימוש וההתנהגות בכל שלוחה על בסיס קבוע, ומתאימה לה פרופיל דינאמי. בעת חריגה מפרופיל זה, כלומר, בזמן שימוש החורג מהשימוש המאפיין את השלוחה, מערכת הניטור מזהה זאת מידית ומפעילה מנגנוני התראה כולל שליחת התראות למתג הטלפוניה, שליחת התראות למערכות הפיננסיות, ניתוק אוטומטי של השלוחה ועוד.

 

אבטחת מידע ומידור מידע ארגוני

מנגנון אבטחת המידע הקיים במערכת הטלפוניה הוא השכבה השלישית של עדכוני האבטחה והוא מיועד לשמירה על המידע העסקי הקיים במערכת, כדוגמת פירוטי שיחות, הקלטות של שיחות, מידע פיננסי ועוד. המערכת מאפשרת למנהל המרכזיה ליצור היררכיות פנים ארגוניות לפי ישויות שונות, לנהל הרשאות עבור כל היררכיה וליצור מידור של המידע העסקי. כך, מנהל המרכזיה קובע מי רשאי לגשת לפירוט השיחות ולאילו פירוט שיחות מותר לו לגשת, כנ"ל לגבי גישה להקלטות של השיחות או למידע הפיננסי הקיים במערכת הטלפוניה.

  

נימבוס טלקום - תקשורת עסקית מאובטחת בענן

 

 

מכשירים

 

מסלולים

 

ממשק הקלטות

 

חדרי ועידה

תכונות מערכת

 

שיחות בינלאומיות

בחירת מרכזייה

 

אבטחה והצפנה